Ara
FİLTRELE
Nikah
 
Nikah, evlilik müessesesini şahitler ve toplum önderinin veya vekilinin hazır bulunduğu, genellikle davetlilerin huzunda yapılan; imzaların atılarak topluma gelin ve damat adaylarının akitleşmesinin duyrusunun da yapıldığı seramonidir. Sakın kafalar karışmasın. Nikah mehmurları belediye başkanları adına yani toplum önderi adına nikah kıyabilirler.
 
Günümüzde bu işleme memur edilenlerin kapsamı genişletilmiştir. Sadece belediye nikah salonlarında değil, müftülüklerde de nikah işlemleri yapılabilmesi sağlanmıştır. Bu düzenleme ile ülkemizde yıllardır düşülen ikilem yani İmam Nikahı / Resmi Nikah ayrımını ortadan kaldırılmak istenmektedir.
 
Ülkemizde devletin resmi olarak tanıdığı bu akitleşme işlemi gelin ve damat adayının 2 şahit ile memur önünde attıkları imzaden ibaret olmakla birlikte bazı çiftlerimiz bu akitleşmiyi törene de çevirebilmektedir. Nikah salonlarında imzalar davetliler önünde gerekli koşullar sağlanarak atıldığı gibi, merasim takı töreni ve kokteyl gibi etkinliklerle devam edebilmektedir. Ayrıca bir düğün merasimi yapmak istemeyen çiftler bu yolu sıklıkla tercih etmektedir. Aynı zamanda nikah işlemi, farklı bir mekandaki düğün merasimine nikah memerunun cemiyete dahli ile istenilen yerde de yapılabilmektedir.
 
Peki biz Mekece Davetiye olarak bu işin neresindeyiz?
 
Nikah işlemi esasında bir düğündür. Bu nedenle temel ihtiyaç elbetteki nikahın veya düğünün saat ve adresinin bulunduğu, güzel hitaplarla yakın akraba, eş dost, hısım ve arkadaşlara merasimin duyrusunun yapıldığı davetiye basımı işlemidir. Bunu diğer yazılarımızda ve ürün gruplarında yeteri kadar işledik. Düğün davetiyesi basımında bizi tercih edeceğiniz yönünde kendimize güvenimiz tam.
 
Nikah merasimleri için önemli olan bir diğer husus ise gelen davetlilere verilmesi planlanan hediyeliklerdir. Bu hediyeliklere ne kadar nikah şekeri adı verilse de günümüz nikah şekeri modellerinde şeker yerine, kullanılan hediyelik özelliğine göre koku, kahve çekirdeki, kolanya, lavanta veya çikolata gibi değişik özelliklerde ek malzemeler kullanılmaktadır. Nikah şekeri ürünlerinin üzerinde gelin ve damadın isimleri yanında günün tarihi de kullanılarak, çiftler için çok önemli olan o günün sevenleri tarafından da mutlulukla hatırlanması sağlanır.
 
Nikah şekeri ürünleri artık şeker olmaktan çok daha öteye gittiği gibi, nikah kavramınında ötesine farklı şekilde geçmiştir. Günümüzde evlilik ile alakalı tüm törenlerde aranılan ve tercih edilen ürün haline gelmiştir nikah şekerleri. Nişan merasimlerinde nişan hatırası, kına merasimlerinden kına hatırası, düğün merasimlerinde düğün hediyeliği adıyla, teşrif eden davetlilere günün hatırası olan takdim edilen hediyelik aslında nikah şekeridir.
 
Elbette bilinen adıyla nikah şekeri, olması gereken adı ile süslemeli hediyelik modellerimizi inceleyeceğiniz ve gerektiğinde bizi tercih edeceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
NKS-01 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-01 Nikah Şekeri
NKS-02 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-02 Nikah Şekeri
NKS-03 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-03 Nikah Şekeri
NKS-04 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-04 Nikah Şekeri
NKS-05 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-05 Nikah Şekeri
NKS-06 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-06 Nikah Şekeri
NKS-07 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-07 Nikah Şekeri
NKS-08 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-08 Nikah Şekeri
NKS-09 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-09 Nikah Şekeri
NKS-10 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-10 Nikah Şekeri
NKS-11 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-11 Nikah Şekeri
NKS-12 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-12 Nikah Şekeri
NKS-13 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-13 Nikah Şekeri
NKS-14 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-14 Nikah Şekeri
NKS-15 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-15 Nikah Şekeri
NKS-16 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-16 Nikah Şekeri
NKS-17A Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-17A Nikah Şekeri
NKS-17B Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-17B Nikah Şekeri
NKS-18A Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-18A Nikah Şekeri
NKS-18B Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-18B Nikah Şekeri
NKS-19 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-19 Nikah Şekeri
NKS-20 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-20 Nikah Şekeri
NKS-21 Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-21 Nikah Şekeri
NKS-22A Nikah Şekeri ₺ Sorunuz İncele→
NKS-22A Nikah Şekeri